Rain Media olarak 2011’de Avrupa’da başlayan serüvenimizi, 2020’den itibaren Türkiye’ye taşıyarak yolumuza devam ediyoruz.

Biz Kimiz

Güçlü kadromuz, dijital dünyayla uyumlu ve yenilikçi yaklaşımımızla yapım alanlarında sektöre değer katan çözümler sunuyoruz.

İlham Aldığımız Fikirlerin
Hayat Bulmasını Sağlıyoruz

İyi fikirler için bir aradayız

Rain ekibi olarak bünyemizdeki yetenekli sanatçılar, senaristler, yönetmenler, metin yazarları ve içerik yaratıcılarıyla birlikte çalışarak TV, sinema, tiyatro ve dijital platformlar için yaratıcı projeler geliştiriyoruz. İyi fikirlerin kolektif çalışmayla başarıya ulaşacağını biliyoruz.

Mehmet Dara Kutlay

  • Kurucu,
  • Yapımcı

Kariyerine Ankara Halk Tiyatrosu’nda oyuncu olarak başlayan Mehmet Dara Kutlay, Hürriyet Çocuk Kulübü’nde çocuk oyunlarında yönetmenlik yaptı. Ankara Komedi Tiyatrosu’nun kuruculuğunun yanı sıra, TRT Ankara Televizyonu’nda Film Seslendirme Sanatçısı olarak görev aldı. Oyunculuk ve Tiyatronun ardından Avrupa’da yayın yapan birçok TV kanalında sayısız projede yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Mehmet Dara Kutlay, 2020 yılında Rain Media’yı kurdu.


Zelal Sever

  • Kurucu, Yapımcı

PR ve Reklamcılık lisans eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi yüksek lisansını, UCLA Extension’da Business Communications üzerine eğitim programını tamamladı. Eğitim hayatına devam ederken medya, iletişim ve turizm sektörlerinde faaliyet yürüten yerli ve yabancı birçok şirkete Marka Yöneticisi ve Proje İletişim Koordinatörü olarak görev aldı. 2020 yılında Rain’in kuruluşunda yer alan Zelal Sever şirketin Proje Yöneticisi olarak görevini yürütüyor.


Aslıhan Kılıç

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Aslıhan, pek çok tiyatro ve dizi yapım yönetim ekiplerinde çalıştı. 2022 yılında Rain’e katılan Aslıhan şirketin ofis koordinasyonu süreçlerinin yanı sıra Rain’in yapım projelerinde asistanlık yapıyor.